O nas

Centrum Rehabilitacji Medycznej Terapeuta Sp. z o.o. to placówka świadcząca w ramach NFZ usługi z zakresu rehabilitacji nieprzerwanie od ponad 30 lat.

Założycielem CRM Terapeuta w 1995 r. był wybitny specjalista rehabilitacji ruchowej , dyplomowany osteopata, pasjonat fizjoterapii specjalizujący się w kompleksowej diagnostyce i terapii wad postawy dr n.o zdr. Andrzej M”hango– współtwórca uznawanej na świecie metody leczenia skolioz FITS. Jego misję do dziś kontynuuje doświadczony, profesjonalny zespół lekarzy i fizjoterapeutów.

Od listopada 2021 r. CRM Terapeuta Sp. z o. o. jest częścią konsorcjum, w skład którego wchodzą najprężniej rozwijające się placówki rehabilitacyjne z województwa Wielkopolskiego i Lubelskiego. Dzięki ścisłej współpracy i wymianie doświadczeń możemy naszym pacjentom zaoferować nowoczesne usługi rehabilitacyjne na najwyższym poziomie. Nasz zespół to wyłącznie dyplomowani terapeuci, eksperci w swojej dziedzinie, ludzie ambitni, dla których praca to pasja. To nie tylko wykwalifikowani specjaliści ale przede wszystkim ludzie mający w sobie dużo empatii. Dlatego zaufało nam już tysiące pacjentów.

Korzystając z naszych usług masz pewność, że otrzymasz zabiegi bezpieczne i zgodne ze współczesnymi standardami. Wszystko w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poznajmy się bliżej!

Nasza misja

By w pełni sprostać Państwa oczekiwaniom potrzebne jest ciągłe pogłębianie wiedzy,
umiejętności praktycznych, a także doświadczenie. Stale podnosimy nasze kwalifikacje w codziennej praktyce, na kursach, szkoleniach i sympozjach naukowych z fizjoterapii, by lepiej zrozumieć Państwa problem a tym samym szybciej go rozwiązać.
Staramy się wpływać na naszą pracę poprzez naszą osobowość. Cechuje nas optymizm, otwartość, życzliwość, poczucie humoru. Z każdym rokiem naszej pracy w tym zawodzie rozwijamy umiejętności interpersonalne, takie jak: asertywność, konsekwencja w działaniu, empatia, inteligencja emocjonalna, pewność siebie. Te i inne cechy naszych charakterów w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem pozwalają nam na efektywną pracę z pacjentem przy zachowaniu najwyższych standardów.

Nasza oferta

Wykwalifikowany i zawsze życzliwy personel, sprawiają że wizyta w naszym centrum jest przyjemnym doświadczeniem. W naszej ofercie znajdą Państwo świadczenia w ramach kontraktu z NFZ w zakresach:

 • Poradnia Lekarza rehabilitacji
 • Rehabilitacja w warunkach ambulatoryjnych
 • Rehabilitacja w warunkach ambulatoryjnych dla pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności
 • Rehabilitacja w warunkach domowych
 • Rehabilitacja w warunkach domowych dla pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności
 • Rehabilitacja dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia

Informacja dla Pacjenta korzystającego z rehabilitacji ambulatoryjnej

Pacjenci chcący skorzystać ze świadczeń refundowanych przez NFZ powinni dostarczyć 4 cyfrowy kod skierowania (od 9 stycznia 2022 r. obowiązują wyłącznie e-skierowania) oraz nr PESEL w celu pobrania skierowania. Nie trzeba przychodzić osobiście, można zadzwonić i umówić się telefonicznie.

 • skierowanie może być wystawione przez lekarza POZ a także innego lekarza ubezpieczenia
  zdrowotnego,
 • skierowanie jest ważne 30 dni,
 • świadczenia są realizowane zgodnie z kolejką oczekujących wg systemu AP-Kolce (w kolejce można być zapisanym tylko w jednej placówce),
 • pacjenci posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – nie czekają w kolejce, świadczenia otrzymują w najbliższym możliwym terminie.
 • dzieciom do 18 -tego roku życia – przysługuje rehabilitacja w najbliższym możliwym terminie,
 • pacjenci muszą posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne.

W swojej ofercie posiadamy również usługi komercyjne dla osób które nie chcą starać się o
skierowanie lub czekać w kolejce oczekujących. Należności za świadczenia mogą Państwo regulować gotówka lub za pomocą terminala płatniczego. W celu uzyskania FV prosimy wcześniej podać NIP. Do kwoty 400 zł wystawiamy paragon z NIP-em.

Rehabilitacja w warunkach domowych

Od 30 lat prowadzimy rehabilitację w warunkach domowych, przeznaczoną dla pacjentów, którzy nie poruszają się samodzielnie. Świadczenia te kierowane są do pacjentów po wypadkach, urazach, operacjach . Rozumiemy, że w szczególności pierwszy okres po wyżej wymienionych zdarzeniach jest dla Państwa trudny, dlatego wychodząc im naprzeciw staramy się jak najlepiej dostosować nasze możliwości do potrzeb wynikających z zaistniałej sytuacji.

Drugą grupą pacjentów którym dedykujemy wizyty domowe są seniorzy. U osób starszych poważna choroba, uraz czy operacja zwykle prowadzą do ogólnego osłabienia, ograniczenia aktywności i ruchomości. Na stan zdrowia wpływ mają także naturalne procesy zachodzące w organizmie. Seniorzy mają znacznie obniżoną tzw. zdolność adaptacyjną organizmu. Przy ciężkiej chorobie lub urazie czy konieczności poddania się zabiegowi operacyjnemu, utrudnia to leczenie a tym samym spowalnia powrót do zdrowia. Dlatego profesjonalnie prowadzona rehabilitacja i dzięki niej usprawnianie osób w podeszłym wieku są bardzo ważnym elementem leczenia i rekonwalescencji.

Rehabilitacja pozwala na odpowiednie odbudowywanie siły i przezwyciężanie niepełnosprawności. Należy mieć świadomość, że bezruch ma negatywny wpływ na zdrowie seniora. Osłabieniu ulega sprawność układu sercowo-naczyniowego oraz spada jego wydolność. Dłuższe leżenie mocno upośledza także układ mięśniowo-szkieletowy. Pojawiają się zaniki mięśni, mogą powstać ograniczenia ruchomości w stawach i przykurcze. Szybko postępuje odwapnienie kości, co sprzyja osteoporozie. Bezruch
upośledza trawienie i wchłanianie pokarmów. Brak bodźców przy braku aktywności rodzi apatię, pogarsza nastrój. Usprawnianie zapobiega ich postępowi, ale także przyspiesza dochodzenie do sprawności, zwłaszcza po zabiegach operacyjnych i urazach.

Dobrze prowadzona rehabilitacja u osób starszych powinna polegać na aktywizowaniu chorego. W przypadku chorych leżących ważne są odpowiednie pozycje ułożeniowe. Pionizacja – czyli sadzanie i wstawanie z pacjentem, musi odbywać się zgodnie z metodyką, by było to bezpieczne dla chorego i opiekuna. Niezwykle istotne jest także uruchamianie kończyn po urazie, złamaniu czy endoprotezie stawu. Należy stopniowo powiększać zakres ruchu w stawach i stosować narastające obciążanie, by wzmacniać siłę mięśni.

Informacja dla pacjenta korzystającego z rehabilitacji w warunkach domowych

Pacjenci chcący skorzystać z świadczeń refundowanych przez NFZ powinni dostarczyć
4 cyfrowy kod skierowania (od 9 stycznia 2022 obowiązują wyłącznie e-skierowania) oraz
nr PESEL w celu pobrania skierowania – nie trzeba przychodzić osobiście można zadzwonić i umówić się telefonicznie.

 • skierowanie może być wystawione na rehabilitację w warunkach domowych przez lekarza POZ a także innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego,
 • skierowanie jest ważne 30 dni,
 • świadczenia są realizowane zgodnie z kolejką oczekujących wg systemu AP-Kolce (w kolejce można być zapisanym tylko w jednej placówce),
 • pacjenci posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – nie czekają w kolejce, świadczenia otrzymują w najbliższym możliwym terminie,
 • pacjentowi przysługuje 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym i nie więcej niż 5 zabiegów dziennie,
 • pacjenci muszą posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne,
 • w przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego, czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony decyzją lekarza zlecającego zabiegi, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ .
 • rehabilitacja w warunkach domowych nie może być łączona ze świadczeniami hospicjum
  domowego, wentylacją domową.

Świadczenia udzielane są pacjentom z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:

 • ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (stanami po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu – w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu,
 • uszkodzeniem rdzenia kręgowego – w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania tego
  uszkodzeniami,
 • ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego -5 stopień skali oceny stopnia niepełnosprawności zwanej skalą Rankina,
 • chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych oraz po zabiegach
  endoprotezoplastyki stawu- w okresie do 6 miesięcy od dnia wykonania operacji,
 • chorobami przewlekle postępującymi , w szczególności : chorobą Parkinsona, zapaleniem
  wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, przewlekłymi zespołami
  pozapiramidowymi,
 • złamaniami, obrażeniami i amputacjami kończyn dolnych – w okresie do 6 miesięcy od dnia
  złamania, obrażenia lub amputacja.
 • osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.